Nagrade ARCA 2016.

KAT.BR. NAZIV IZLAGAČA NAZIV INOVACIJE NAGRADA
78/92 Radionica željezničkih vozila Čakovec d.o.o. SAMOHODNI VAGON ZA RASUTI TERET GRAND PRIX
6 Grupa autora HS Produkt d.o.o. NOVI DIZAJN PIŠTOLJA HS/XD MOD:2 ZLATNA MEDALJA
7 Matija Dvorabić, Ivan Ferko i Stjepan Jelenčić HS Produkt d.o.o. MODULARNA OPREMA JURIŠNE PUŠKE ZLATNA MEDALJA
11 Mr. sc. Krešimir Komljenović CIJEVNA KONSTRUKCIJA ZA MJERENJE PROTOKA TEKUĆINA ZLATNA MEDALJA
14 Joso Perković VIŠESTRUKI HIBRIDNI KRSTAŠ ZLATNA MEDALJA
16 profesori I. Tehničke škole Tesla „TESLA 3D ZA SVE“ ZLATNA MEDALJA
20 Tihomir Čihak, Ante Knezović, Mladen Puškarić, Nenad Težak, Miroslav Vukobrat, Boris Matjačić, Josip Babić KONČAR - Institut za elektrotehniku d.d. CENTRALNI PRETVARAČ ZA FOTONAPONSKE ELEKTRANE KONSOL-200 ZLATNA MEDALJA
38 Robert Lesjak, mentor Ružica Kamenjašeić dipl.ing. Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo RIJEKA “ISPRINTANI” 3D PRINTER ZLATNA MEDALJA
45 Brođanac Siniša UREĐAJ ZA DETEKCIJU I DOJAVU PADA MOTOCIKLA I LOKACIJE VOZAČA ZLATNA MEDALJA
54 Bojan Cinotti MARINEDRON ZLATNA MEDALJA
55 Bojan Cinotti ELEKTRO KARTING ZLATNA MEDALJA
60 Matko Pavičić SOLARINATOR-UREĐAJ ZA USMJERENJE SOLARNIH PLOČA PREMA NAJBOLJEM IZVORU SVJETLA ZLATNA MEDALJA
65 Mario Cifrek, Stanislav Peharec, Hrvoje Džapo, Hrvoje Hegeduš, Zrinka Kovačić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva BIOMEHANIČKA VAGA ZA DINAMIČKU ANALIZU POSTURE ZLATNA MEDALJA
69 Tehnix d.o.o. KOMPOSTER ZA BIOREAKTORSKO KOMPOSTIRANJE ZLATNA MEDALJA
86 prof.dr.sc. Stjepan Lakušić Sveučilište u Zagrebu / Građevinski fakultet
‘’ZAGREB 21-CTT’’ - SUSTAV PRIČVRŠĆENJA TRAMVAJSKOG KOLOSIJEKA ZA SMANJENJE VIBRACIJA TE POVEĆANJE OTPORNOSTI NA LUTAJUĆE STRUJE ZLATNA MEDALJA
90 prof. dr. sc. Ivica Grbac, prof. dr. sc. Gojko Nikolić i Marko Krajnović, dipl. ing. Sveučilište u Zagrebu / Šumarski fakultet UREĐAJ ZA ISPITIVANJE POKRETNIH DIJELOVA NAMJEŠTAJA ZLATNA MEDALJA
93 Prof.dr.sc. Željko Šitum Sveučilište u Zagrebu / Fakultet strojarstva i brodogradnje ELEKTROHIDRAULIČKI ROBOTSKI MANIPULATOR (EHROM) ZLATNA MEDALJA
100 Filip Lalić MAKETE NA SOLARNI POGON ZLATNA MEDALJA
104 Anita Bušić, Live good j.d.o.o. BODYRECOG ZLATNA MEDALJA
105 Tomislav Bronzin, Citus d.o.o. BODYMEASURES ZLATNA MEDALJA
118 Končar Električni uređaji d.d. ZELENA KUĆNA ELEKTRANA ZLATNA MEDALJA
120 Rajko Novosel PEĆ BEZ ČAĐE ZLATNA MEDALJA
122 JAN MURIĆ , IV. OSNOVNA ŠKOLA BJELOVAR VREMENSKA STANICA ZLATNA MEDALJA
137 dr. sc. Fikret ALIĆ, Bosna i Hercegovina SAMOADAPTIVNI TOPLINSKI IZVORI ZLATNA MEDALJA
139 Živko GELIĆ, Bosna i Hercegovina PIRAMIDALNI VRTOVI ZLATNA MEDALJA
147 Andrzej Wojciechowski, Krystyna Pietrzak, Tomasz Babul, Adam Doliński,Institute of Precision Mechanics, POLAND SIGURNA I EKOLOŠKI PRIHVATLJIVA TEHNOLOGIJA ZA TRETIRANJE / ZBRINJAVANJE OPASNOG OTPADA PUTEM TERMIČKE RAZGRADNJE, POSEBICE MEDICINSKOG OTPADA. SAFE AND ENVIRONMENTALLY FRIENDLY TECHNOLOGY FOR TREATMENT / DISPOSAL OF HAZARDOUS ASTE BY THERMAL DECOMPOSITION,IN PARTICULAR MEDICAL WASTE ZLATNA MEDALJA
155 Yingxian Zhao , CHINA MASAŽNI LEŽAJ KOJI POMAŽE U LIJEČENJU RAZNIH BOLESTI A MASSAGE BED THAT HELPS CURE MANY DISEASES ZLATNA MEDALJA
159 Xukai Jin of Shenzhen Shengski elevator co, Ltd., CHINA LIFT KOJI NIKADA NE PADA – PRVI NA SVIJETU THE ELEVATOR THAT NEVER CRASHS – WORLD S FIRST ZLATNA MEDALJA
174 Katarzyna Chrapko, POLAND ISTRAŽIVANJA UPORABE MODULIRANE VIDLJIVE SVJETLOSTI NISKE ENERGIJE KOJU GENERIRAJU POLUVODIČKE LED DIODE, ZA NEINVAZIVNI TRETMAN OBOLJELIH LJUDSKIH ORGANA RESEARCH ON THE USE OF MODULATED, LOW-ENERGY VISIBLE LIGHT GENERATED BY EMICONDUCTOR LED DIODES FOR NON-INVASIVE TREATMENT OF DISEASED HUMAN ORGANS. ZLATNA MEDALJA
181 Tehnicka skola Zagreb, Filip Bošnjak Model stroja za čeono zavarivanje ZLATNA MEDALJA
133 Omid HABIBZADEH BIGDARVISH, Majid HABIBZADEH BEIGDARVASH ,I.R.IRAN NANO HIDROFOBNI NADSLOJ ZA KORIŠTENJE U GRAĐEVINSKIM MATERIJALIMA NANO HYDROPHOBIC COVERAGE TO BE USED IN BUILDING MATERIALS ZLATNA MEDALJA
161 Zaihua Shen, CHINA ELEMENT VISOKE SNAGE I UNAPREĐIVAČ STANJA I PROIZVODNE TEHNOLOGIJE HIGH-POWER ELEMENT AND STATE PROMOTER AND MANUFACTURING TECHNOLOGIES ZLATNA MEDALJA
163 Fengcheng DU, CHINA NAPREDNA TEHNOLOGIJA ZA OBRADU CRNIH KINESKIH GOJI BOBICA S NAJVIŠIM UDJELOM MEKOG ZLATA – PROCIJANIDINA OD SVIH BILJAKA
ADVANCED TECHNOLOGY TO PROCESS BLACK CHINESE WOLFBERRY WITH THE HIGHEST CONTENT OF SOFT GOLD – PROCYANIDINS AMONG ALL PLANTS
ZLATNA MEDALJA
4 Marko Miroslav Bača SUSTAV ZA KONTROLU PUTNIKA U IZVANREDNOM PRIJEVOZU SREBRNA MEDALJA
13 dr. sc. Vladimir Tudić i Marinko Spudić AGREGAT ZA POSPJEŠIVANJE IZGARANJA FOSILNIH GORIVA U KOTLOVIMA I SMANJENJE EMISIJE CO2 SREBRNA MEDALJA
21 Razvojni tim KONČAR - Mjerni transformatori d.d. VISOKONAPONSKA PRIGUŠNICA S OTVORENOM JEZGROM SREBRNA MEDALJA
28 Marin Dukić RUČNA BATERIJA SA SPREMNIKOM SREDSTVA ZA SAMOOBRANU SREBRNA MEDALJA
37 Bruno Pogorelić, mentor Ružica Kamenjašević dipl.ing., Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo RIJEKA EKO GRIJANJE SREBRNA MEDALJA
41 Perica Mihaljević i Vedran Stanić LUNAS SPECTRUM SREBRNA MEDALJA
44 Ivana Palčić RE-STEP SREBRNA MEDALJA
46 Zoran Černja MULTIFUNKCIONALNI PRENOSNI ENERGETSKI UREĐAJ SREBRNA MEDALJA
47 Oplanić Mirko DODATNO POMIČNO AVIONSKO KRILO ZA KRAČI UZLET AVIONA POKRETANIH PROPELEROM SREBRNA MEDALJA
48 Romina Petaros UREĐAJ ZA NAMAKANJE, PRANJE, SAPUNANJE I SUŠENJE RUKU SREBRNA MEDALJA
59 Zlatko Dražić G-RUNNER SMART BIKE SREBRNA MEDALJA
64 Una Pale, Mario Cifrek, Igor Krois, Stanislav Peharec, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva OSOBNI ELEKTROMIOGRAF „MYMYO“ SREBRNA MEDALJA
68 Pavao Potočki, Antonio Potočki MINI ELEKTRONSKI BOX SREBRNA MEDALJA
70 Domagoj Bračić, PIP d.o.o. KREMASTI EKO MED S DODACIMA SREBRNA MEDALJA
74 Dominik Gečević BESKONTAKTNA REGULACIJA PROTOKA SANITARNE VODE SREBRNA MEDALJA
82 Ana Jurinjak Tušek, Maja Benković, Ana Belščak-Cvitanović, Davor Valinger, Tamara Jurina, Ingrid Bauman, Mirjana Čurlin,Jasenka Gajdoš Kljusurić, Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultet RAZVOJ KONTINUIRANE METODE ZA ODREĐIVANJE ANTIOKSIDACIJSKOG KAPACITETA U MIKROREAKTORU SREBRNA MEDALJA
83 prof.dr.sc. Ivana Radojčić Redovniković, Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultet ZELENA OTAPALA ZA ZELENE TEHNOLOGIJE SREBRNA MEDALJA
87 BRIDGE SMS consortium BRIDGE SMS PROJEKT - INTELIGENTNO RJEŠENJE ZA OCJENU I UPRAVLJANJE RIZIKOM OD EROZIJE NA MOSTOVIMA SREBRNA MEDALJA
88 BRIDGE SMS consortium WILD UREĐAJ (WEATHER INFORMATION LOGGING DEVICE) – INOVATIVNO RJEŠENJE ZA PRAĆENJE VREMENA SREBRNA MEDALJA
97 Miljenko Vuk TERMO TORBA S PLOČASTIM GRIJAČEM SREBRNA MEDALJA
101 Spomenka Fabijančić SRCE ZAGREBA SREBRNA MEDALJA
111 Mirko Vuković, OBLOG GALERA d.o.o. SAMOPOSLUŽNI APARAT S RASHLADNOM JEDINICOM I VIDEO MONITOROM (PERPETUUM COOLER) SREBRNA MEDALJA
113 Stipe Latković MJERENJE VISINSKE RAZLIKE DONJIH EKSTREMITETA (3D DIJAGNOSTIKA STOPALA) SREBRNA MEDALJA
129 Mohammad SHIRALEE, I.R.IRAN SUSTAV ZA JAMČENJE KVALITETE POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA
QUALITY-GUARANTEEING SYSTEM FOR AGRICULTURAL PRODUCTS
SREBRNA MEDALJA
131 Amin HAMIDI, I.R.IRAN RAZVOJ SUSTAVA ZA PODEŠAVANJE AMBIJENTALNE RASVJETE BEZ POTREBE ZA PROMJENAMA U OŽIČAVANJU DEVELOPING AMBIENT LIGHT ADJUSTING SYSTEM WITHOUT CREATING CHANGE IN WIRING SREBRNA MEDALJA
141 Jelenko MARKOVIĆ, Bosna i Hercegovina ZAPREKA ŠTETOČINAMA ZA ULAZ U KOŠNICU SREBRNA MEDALJA
152 Batrinescu Gheorghe, Cuciureanu Adriana, Popa Ovidiu, Babeanu Narcisa Elena NATIONAL RESEARCH AND DEVELOPMENT INSTITUTE FOR INDUSTRIAL ECOLOGY, ROMANIA TRAJNI POSTUPAK ODVAJANJA ULJA OD POVRĆA PRIMJENOM NAČELA AKTIVNIH MEMBRANSKIH BIOREAKTORA A CONTINUOUS PROCESS FOR SEPARATION OF VEGETABLE OILS USING THE PRINCIPLES OF ACTIVE MEMBRANE BIOREACTORS SREBRNA MEDALJA
171 Srečko Pisnik, SLOVENIJA EASEBELT –ERGONOMSKA POMAGALA ZA PRAVILNO SJEDENJE) EASEBELT - ERGONOMIC ACCESSORIES FOR PROPER SEATING SREBRNA MEDALJA
172 Silvano Bizjak, SLOVENIJA TOPLINSKA CRPKA ZATVORENOG TIPA S PROČISTAČEM ZRAKA CLOSED-TYPE HEAT PUMP WITH AN AIR CLEANER SREBRNA MEDALJA
179 Nenad Šušic, Institute for Materials Testing of Serbia – IMS
Belgrade, Serbia ,Dragoslav Rakic, University of Belgrade, Faculty of Mining and Geology
BETONSKI ELEMENTI SA ISPUNOM ZA OJAČANJE ZONE KLIZANJA TERENA
CONCRETE ELEMENTS WITH FILLING FOR REINFORCEMENT OF ANDSLIDES
SREBRNA MEDALJA
132 Elham NASERIAN, Aylin FARAHMAND, I.R.IRAN SUSTAV ZA VIDEO SNIMANJE POSTUPAKA DENTALNE KIRURGIJE THE SYSTEM FOR VIDEO RECORDING OF DENTAL SURGERY PROCEDURE SREBRNA MEDALJA




9 Jozef Slonka VREĆICA SA SJEMENOM ZA UZGOJ TRAVE BRONČANA MEDALJA
10 Goran Radović IZRADA ORGANSKE PODLOGE ZA HIDROPONSKI UZGOJ BRONČANA MEDALJA
12 Mr. sc. Marin Cindrić i Jelica Vukić NAMAZ I ŽELE OD SIRUTKE I VOĆA BRONČANA MEDALJA
18 Ivan Britvić Visoka škola za informacijske tehnologije ETER.IO SUSTAV INTELIGENTNE RASVJETE BRONČANA MEDALJA
49 Blaž Piton UBLAŽIVAČ KRMENOG VALA BRODA KATAMARANA BRONČANA MEDALJA
53 Radomir Vukša MULTI PRAKTIK FREZA BRONČANA MEDALJA
61 Marko Brnčić TIMELAPSE RIG BRONČANA MEDALJA
63 Tomislav Pribanić, Tomislav Petković, Matea Đonlić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva SOFTVERSKA SINKRONIZACIJA PROJEKTORA I KAMERE BRONČANA MEDALJA
67 Stjepan Brezović VIBRABREST KARTICA VIBRACIJE 10 NA 78 I 0 ŽIVOTOSNE MOĆI SILE VALA BRONČANA MEDALJA
81 Marina Svetec Miklenić, Bojan Žunar, Ana Lončar, Davor Nestić, Anamarija Štafa, Ivan-Krešimir Svetec , Sveučilište u Zagrebu / Prehrambeno -biotehnološki fakultet EFIKASAN POSTUPAK GENETIČKE TRANSFORMACIJE KVASCA DEKKERA/BRETTANOMYCES BRUXELLENSIS BRONČANA MEDALJA
84 dr. sc. Helena Vučenović, prof. dr. sc. Biljana Kovačević Zelić, doc. dr. sc. Dubravko Domitrović, Sveučilište u Zagrebu / Rudarsko -geološko -naftni fakultet NOVA METODA ZA ISPITIVANJE PLINOPROPUSNOSTI GLINENIH GEOSINTETIČKIH BARIJERA I BENTONITNE GLINE BRONČANA MEDALJA
91 doc. dr. sc. Alan Antonović Sveučilište u Zagrebu / Šumarski fakultet UTEKUĆENO DRVO – INOVATIVNA PRIMJENA U DRVNOJ INDUSTRIJI BRONČANA MEDALJA
94 doc. dr. sc. Bojan Đurin Sveučilište u Zagrebu / Geotehnički fakultet
INOVATIVNA METODOLOGIJA ZA ODRŽIVO KORIŠTENJE VODE I ENERGIJE ZA NAVODNJAVANJE BRONČANA MEDALJA
96 Zlatko Tucman PERFORIRANI KOŽNI REMENI BRONČANA MEDALJA
114 Marinko Biškić, LUXOR d.o.o. ČOKOLADNI NAMAZ S MASLINOVIM ULJEM BRONČANA MEDALJA
116 Duje Duplančić i Marin Jurašin Y ČAŠE BRONČANA MEDALJA
117 Boris Ukić ELEKTRONIČKI BLJESKAČ BU 230V BRONČANA MEDALJA
138 Mato BILIĆ, Bosna i Hercegovina UDICA S UNUTRAŠNJIM BODLJAMA BRONČANA MEDALJA
140 Josip LAŠTRO, Bosna i Hercegovina UREĐAJ ZA BRANJE PLANTAŽNOG BOBIČASTOG VOĆA BRONČANA MEDALJA
145 Marek Betiuk, Jerzy Michalski , Zbigniew Łataś, Institute of Precision Mechanics, POLAND CILINDRIČNI MAGNETRON ZA NANOŠENJE VIŠESLOJNIH ILI KOMPOZITNIH PREMAZA CYLINDRICAL MAGNETRON FOR THE DEPOSITION MULTI-LAYER OR COMPOSITE COATINGS BRONČANA MEDALJA
169 Drago Vrhovnik, SLOVENIJA TUNGAJ TRANSFORMER – ZAŠTITA OD ELEKTROMAGNETSKIH I DRUGIH ŠTETNIH ZRAČENJA TUNGAJ TRANSFORMER - PROTECTION AGAINST THE ELECTROMAGNETIC AND OTHER HARM-FUL RADIATION BRONČANA MEDALJA
170 Rudi Klarič, SLOVENIJA IZOLIRANI MULTIMEDIJSKI PROSTOR (IMP) ISOLATED MULTIMEDIA ROOM (IMP) BRONČANA MEDALJA
180 Jelena Srdić, INSTITUT ZA KUKURUZ"ZEMUN POLJE", SRBIJA ZP 612K novi hibrid kukuruza kokičara Instituta za kukuruz „Zemun Polje “ ZP 612K NEW POPCORN HYBRID DEVELOPED AT MAIZE RESEARCH
INSTITUTE ZEMUN POLJE
BRONČANA MEDALJA
Brzi linkovi